MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

A.TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

A.‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

B.‘SATICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

B.TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

BAKAN: Gümrük ve Ticaret Bakanı’nı,

BAKANLIK: Gümrük ve Ticaret  Bakanlığı’nı,

KANUN: Türk Ticaret Kanunu’nu

YÖNETMELİK: Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ni (RG:27.11.2014/29188)

HİZMET: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen mal sağlama dışındaki her türlü alıcı işleminin konusunu ,

SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında alıcıya mal sunan veya mal sunan adına veya hesabına hareket eden şirketi,

ALICI: Bir mal veya hizmeti edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,

SİTE: SATICI’ya ait internet sitesini,

SİPARİŞ VEREN: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden talep eden gerçek ya da tüzel kişiyi,

TARAFLAR: SATICI ve ALICI’yı,

SÖZLEŞME: SATICI ve ALICI arasında akdedilen işbu sözleşmeyi,

MAL: Alışverişe konu olan taşınır eşyayı ve elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanan yazılım, ses, görüntü ve benzeri gayri maddi malları ifade eder.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

D.Sipariş Talebi ve Onay Şartları

1. Firmamızdan verilen tüm baskılı, özel üretim veya sipariş üzerine hazırlanan ürün siparişlerinde alıcıya sistem üzerinden onaylama yapabileceği bir onay linki kayıtlı olduğu mail adresine gönderilir. Söz konusu onay talepli maile www.starkmenu.com.tr üzerinden 24 saat içerisinde onay verilmediği takdirde sipariş edilen ürünün üretimine başlanacaktır. Bu aşamadan sonra baskılı, özel üretim veya sipariş üzerine hazırlanan ürünlerde cayma hakkı veya iade hakkı bulunmamaktadır.

2. Stark Menü, web sitesi üzerinde belirtilen ürün bilgilerini, özelliklerini, niteliklerini ve fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Siparişin verilmesiyle birlikte, sitede yer alan kuralların Alıcı tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.

3. Verilen siparişin teslim süresi, siparişin verildiği tarihte geçerli olan teslim süresidir. Alıcı tarafından gerekli evrak ve dökümanların teslim edilmemesi halinde uzayan teslimat süresinden Stark Menü sorumlu değildir.

E.Sipariş ve Baskı Bilgileri

1. Sipariş verilecek ürünün siparişi onaylanmadığı taktirde fiyat listesinde belirtilen fiyatların ve ürünlerin özelliklerinin Stark Menü nezdinde herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

2. Siparişin verilmesi ve Stark Menü tarafından söz konusu siparişin onaylanmasıyla birlikte belirtilen fiyatlar, teslimat süreleri ve ürün özellikleri taraflarca kabul edilmiş sayılacaktır.

3. Stark Menü, yalnızca sitede belirtilen ürün ve özelliklerde ürünlerin sipariş teslimini yapmakla sorumludur. Ürünlerin deri, baskı renkleri vb. renk tonlarında  -%10 ile +%10 arasında bir ton farklılığı olması mümkündür. Bu husus Stark Menü’nün üretiminden değil kullanılan derinin renginden kaynaklanmaktadır.  Sitede yazılı olmayan özellik ve ürünlerin sözleşme sonrasında Stark Menü’den istemi mümkün değildir.

4. Teknik aksaklıklar sebebiyle stok durumu güncellenemeyen ürünlerde Stark Menü’nün siparişi iptal etme hakkı bulunmaktadır.

F.Teslimat Şekli ve Şartları

1. Verilen sipariş neticesinde kargo alıcı ödemeli olarak gönderilecektir.

2. Kargo ile birlikte irsaliye de karşı tarafa gönderilecektir.

3. Teslimat süresi, Alıcı tarafından verilen sipariş neticesinde iki tarafın da mutabık kalmasıyla birlikte ve sipariş onaylandıktan sonra başlayacaktır.

4-Kargo şirketi tarafından size ulaştırılan paket hasarlı ise (yırtık, delik vs.) kargoyu teslim almayınız. Kargo şirketi görevlisi tarafından tutulacak hasar tespit tutanağı ile birlikte ürünü iade ediniz.

G.Kampanyalar

1. Stark Menü tarafından sitede belirtilen kampanya ve promosyonlarda söz konusu ürünler stoklarla sınırlıdır. Kampanya bilgileri Stark Menü’nün web sitesinde düzenli olarak güncellenecek ve duyurusu yapılacaktır.

2. Verilen fiyatlara baskı çeşiti fiyatları dahil değildir.

3. Sitede, kampanyalı ürünlerin fiyatlarının geçerli olduğu minimum sipariş adeti ve kampanyanın süresi belirtilmektedir.

4. Stark Menü tarafından belirtilen kampanyalar son tarihinden ya da stoklar tükenmeden önce de Stark Menü tarafından sonlandırılabilir. Stark Menü tarafından bu durumda bir gerekçe gösterilmesi gerekmemektedir.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

H-Sipariş İptal Koşulları

1-Alıcı tarafından sipariş verilirken istenilmesi halinde sistem üzerinden logo yüklenebilecektir. Yüklenen logo ile ilgili gerekli incelemeler Stark Menü tarafından yapıldıktan sonra alıcıya sistem üzerinden onay verebileceğini belirten bir önizleme maili gönderilecektir. Kayıtlı mail adresine gönderilen bağlantı üzerinden 24 saat içerisinde onay verilmediği takdirde ürün otomatik olarak onaylanmış sayılacaktır. Onay için gelen mail 24 saat sonra otomatik onaylandıktan sonra veya alıcı tarafından onay verildikten sonra iade mümkün değildir.

2-Siparişin iptal edilebilmesi için iptal talebinin, Alıcınin kayıtlı e-posta adresi üzerinden Stark Menü’ye ait websiparis@starkmenu.com.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Siparişin bu şekilde iptal edilmesi durumunda söz konusu sipariş bedelinin iadesi 10 gün içerisinde ilgili ödeme kanalından iade edilecektir.

3-Onay maili gönderildikten sonra siparişin iptali mümkün değildir.

I-İade Koşulları

1- Siparişin alıcıya ulaşmasıyla birlikte 7 günlük süre içerisinde iade edilmesi mümkündür. Yalnızca kullanılmayan ürünlerde ve baskılı ürün olmayan, özel üretim olmayan veya özel sipariş ürünü olmayan ürünlerde iade mümkündür.

2-Baskılı ürünlerde, özel sipariş üzerine hazırlanan ürünlerde ve internet sitesinde özel sipariş üzerine üretildiği belirtilen ürünlerde iade imkânı bulunmamaktadır.

3-Baskılı, özel sipariş ya da internet sitesinde özel olarak hazırlanacağı belirtilen ürünlerde bir kusur ya da hata olması durumunda bu hâlin tespitiyle birlikte 24 saat içerisinde Stark Menü’ye bildirilmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda ilgili ürünlerde mevcut kusurlar Stark Menü tarafından düzeltilecek ya da yeniden imâlata girilecektir.

4-Baskısız, özel sipariş olmayan veya stoktan hızlı gönderi olan ürünlerde 7 gün içerisinde iade imkânı mevcuttur.

5-Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İ-İade Süreci

1-İade İşleminin gerçekleşebilmesi adına iade edilmek istenen ürüne ait faturanın arka kısmında yer alan iade formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ve … kargo ile aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Davutpaşa Cad.Baran İş Merkezi No:75/79 Topkapı/İstanbul

2-Ürünün İade şartlarını haiz olup olmadığı kalite kontrol birimimiz tarafından incelendikten sonra iadeye onay verilecektir. İadeye onay verilmesiyle birlikte iade edilen ürünlere ait tutar 10 gün içerisinde kullandığınız ödeme kanalı vasıtasıyla tarafınıza iade edilecektir.

3-İade edilmek istenen ürünlerin iade şartlarını haiz olmaması, kullanılmış ya da deforme edilmiş olması durumunda 7 iş günü içerisinde ürünler tekrardan Alıcıye karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

J. GENEL HÜKÜMLER

1. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, SATICI tarafından ALICI’ ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

2. Sözleşme konusu her bir ürün, belirtilen süre içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Bu süre içinde ürünün kargo firmasına teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. Kargo firmasından kaynaklı gecikmelerde Stark Menü’nün bir mesuliyeti bulunmamaktadır.

3. SATICI, Sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, her türlü ayıptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine göre sağlam, standartlara uygun bir şekilde işi doğruluk ve dürüstlük esasları dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

5. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bildireceğini, 7 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

6. ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7. ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI’nın Stark Menü’ye karşı sorumluluğu olduğunu alıcı kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

9. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.

10. ALICI ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya ürünün ALICI’ya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, SATICI, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 saat içerisinde karşılanmaması halinde ise SATICI, siparişi iptal etme hakkını haizdir.

11. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, SATICI’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, SATICI’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

12. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ALICI’yı bağlayacaktır.

K. CAYMA HAKKI

1. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi)  gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Cayma Hakkı baskılı ürünlerde, özel sipariş üzerine hazırlanan ürünlerde ve internet sitesinde özel sipariş üzerine hazırlanacağı belirtilen ürünlerde kullanılamaz. Bu ürünler kişiye veya kuruma özel hazırlanacağından geri alınma şansı bulunmamaktadır. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, alıcının onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

12. Cayma hakkının kullanılması için 7 (yedi) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a) 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) İade formu,

c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

e) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

11. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, Baskılı ürünlerde, özel sipariş üzerine hazırlanan ürünlerde ve internet sitesinde özel sipariş üzerine üretildiği belirtilen ürünlerde iade imkânı (cayma hakkı) bulunmamaktadır. Tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi  Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, alıcının onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

error: Content is protected !!
Yardım mı lazım?