Sohbet

TÜRSAB’dan acentalara ‘Bilirkişilik’ çağrısı!

Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği’nin yayınlanmasının ardından TÜRSAB’tan üyelerine çağrı geldi.

TÜRSAB’dan üyelerine yapılan duyuruda Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği’nin, 9 Temmuz 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.
TÜRSAB’ın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

Bilirkişilik başvurusu nereye yapılacak?

” Yönetmeliğin 16’ncı maddesi “ilan ve başvurunun yapılacağı yer” hususunu düzenlemekte olup, 1’inci fıkrası “İl müdürlükleri tarafından, sicillerin ve listelerin oluşturulması veya ihtiyaca göre güncellenmesi amacıyla, her yıl Ekim ayının ilk haftasında Bakanlığın internet sitesinde kendilerine ayrılmış olan internet sayfası ile il sınırları içerisinde bulunan kaymakamlıkların internet sayfalarında ve gerekli görülen diğer mecralarda tüketici hakem heyetleri bilirkişiliği başvurusuna ilişkin ilan yapılır.” hükmünü amirdir.

Tüketici uyuşmazlıklarının çözümü için bilirkişilik başvurusu yapın

Bu kapsamda sektörümüzde ortaya çıkan tüketici uyuşmazlıklarında, çözümü uzmanlık ve özel ve teknik bilgiyi gerektiren hususlara ilişkin bilirkişilik müessesesi önemli bir yere sahip olup, siz değerli üyelerimizin bilirkişilik için başvuruda bulunmanız Birliğimizce önerilmektedir.
Bu kapsamda başvuru tarihine ilişkin Birliğimizce tekraren duyuru yapılacak olup, Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği’ni bilgilerine sunarız.”
 
error: Content is protected !!
Yardım mı lazım?