GASTRONOMİ VE TURİZM HABERLERİ

Türkiye’nin ilk 5’inci nesil kahve mağazası: Kaave

5’inci nesil kahvecilik akımına Türkiye’de öncülük eden Kaave, dünyanın farklı bölgelerinden en kaliteli kahve çekirdeklerini alıp Antalya’da yer alan üretim tesislerinde işleyerek misafirlerine sunuyor.

Kahve tutkunlarının dünyanın en ünlü kahvelerini deneyimleyebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği yeni durağı Kaave, Metropol İstanbul AVM ve Arenapark AVM’de misafirlerini bekliyor. Kaave mağazalarında kullanılan inovatif teknoloji ve yeni demleme yöntemleri ile her mağazada aynı kalitede, aromada ve nitelikte kahveler içmek mümkün. Kahveseverler, 5’inci nesil kahvecilikte, yenilikçi teknoloji ve kahvecilik anlayışının ahengi sonucu ortaya çıkan lezzetleri deneyimleyebiliyor. Ayrıca mağazalarda bulunan kahve kavurma alanlarında, dilediğiniz çekirdekler ile kendi damak zevkinize uygun imza kahvenizi yaratabiliyorsunuz. Kahvenin yanı sıra birbirinden özel meyve ve bitki çayları da farklı demleme yöntemleriyle Kaave mönüsünde yer alıyor.

Hedef, 2020 sonunda 10 mağaza

 

Saruhan Holding bünyesinde kurulan Kaave’de, yine aynı çatı altında yer alan elektrikli ev aletleri markası Fakir Hausgeräte’nin kahve makineleri kullanılıyor. Günden güne gelişmekte olan sıcak içecek pazarında atılımlara devam edeceklerini belirten Saruhan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Selim Saruhan, “Markamız Fakir Hausgeräte ile çıktığımız kahve makineleri yolculuğunda, kısa zamanda kat ettiğimiz yol bizi bu alanda farklı projeler yapma konusunda daha da heyecanlandırdı. Türk Kahvesi makinemizin başarısının ardından Ar-Ge ekibimizin çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz profesyonel kahve makineleri ile horeca kanalında da önemli başarılar elde ettik. Bunun nihayetinde de kendi yeni nesil kahve mağazaları zincirimiz olan Kaave’yi kahveseverlerle buluşturduk. Konsept tasarımından kullanılan kahve çekirdeklerine kadar her bir konuyu titizlikle çalıştığımız Kaave ile kahve tutkunlarının yanı sıra bir işletmenin kahveye dair tüm taleplerine cevap verebiliyoruz” diyor.

COVID-19 pandemisinin hedeflerini etkilemediğini belirten Saruhan, “İlk 2 mağazamızın kapılarını İstanbul’da açtık. Hem Avrupa hem de Anadolu yakasında hizmet vermeye devam ediyoruz. Pandemi sürecini fırsata çevirmeyi amaçlıyoruz ve bu yılsonunda 10 mağaza ile hedeflerimize ulaşacağımızı ön görüyorum. Bu zor süreçte yatırımlarımıza ve üretime devam edip, yeni istihdam alanları açarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Horeca kanalında da önemli işbirlikleri hedefleniyor

 

Kaave ile Horeca kanalında da önemli işbirlikleri hedeflediklerinin altını çizen Saruhan, şöyle devam ediyor: “Antalya’da yer alan üretim tesislerimizde işlediğimiz kahve çekirdeklerini Türkiye’nin her yerine pazarlama hedefimiz de bulunuyor. Gerek iş partneri gerekse de franchising anlamında birçok girişimci ve firma ile görüşmelerimiz sürüyor. Deneyimli ekibimizle yeni nesil kahveci olarak pazarda kısa zamanda güçlü markalar arasında yerimizi alacağımıza inanıyoruz.”

www.kaave.com.tr/

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siz kullanın Bu HTML etiketleri ve nitelikleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Yardım mı lazım?